Cand Talent Management

Mød teamet og de studerende

Vi oplever, ligesom vi gjorde gennem vores egen studietid, at der er mange spændende opgaver at løse hos virksomheder. Desværre oplever vi også, at mange virksomheder går med tanken om at bruge studerende, men bliver holdt tilbage. Derfor skal rekrutteringsprocessen være så let som muligt samtidigt med, at der skal være det rigtige match mellem talent og opgave.
Billede af Casper Skjold Nielsen - Partner
Casper Skjold Nielsen - Partner Master i Forretning og IT fra Aarhus, Singapore og Harvard Business School
28 76 61 81 / casper@cand.dk
Billede af Martin Lie - Partner
Martin Lie - Partner Master i Strategi, Organisation og Ledelse fra Aarhus og Copenhagen Business School
30 70 21 89 / martin@cand.dk
Billede af Thomas Striboll - Talent Manager
Thomas Striboll - Talent Manager Master i Økonomi og Erhvervspsykologi fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
60 17 86 80 / thomas@cand.dk
Billede af Rami Ismail - Partner Relations Manager
Rami Ismail - Partner Relations Manager Stud. Master i Business & Corporate Communication fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
42 26 45 10 / rami@cand.dk
Billede af Rasmus Risom Christensen - Partner Relations Manager
Rasmus Risom Christensen - Partner Relations Manager Master i International Business fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
31 16 67 76 / rasmus@cand.dk
Billede af Mathilde Vesterdal - Marketing Manager
Mathilde Vesterdal - Marketing Manager Stud. Master i Corporate Communication fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
26 25 75 15 / mathilde@cand.dk
Billede af Peter Sloth Miles - Inbound Marketing Manager
Peter Sloth Miles - Inbound Marketing Manager Stud. Master i Business & Corporate Communication fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
22 32 89 97 / peter@cand.dk
Billede af Martin Møller Vilhelmsen - Community Manager
Martin Møller Vilhelmsen - Community Manager Stud. Master i Business & Corporate Communication fra Aarhus University, School of Business & Social Sciences
25 39 05 55 / mmv@cand.dk

Mød vores kandidater

Mette Nygaard Frederiksen
Asger Faurbye
Sharon van der Arend

TV2 Østjylland om Cand



TV2 Østjylland: “To iværksættere har lavet et rekrutteringsfirma, der gør det lettere at hyre studerende fra universitetet”